Ammattilaiset

Olli Haikka

olli.haikka@yellowfilm.fi
Toimitusjohtaja, vastaava tuottaja

Milla Bruneau

milla.bruneau@yellowfilm.fi
Operatiivinen johtaja, vastaava tuottaja

Jorma Reinilä

jorma.reinila@yellowfilm.fi
Talousjohtaja

Jarkko Hentula

jarkko.hentula@yellowfilm.fi
Vastaava tuottaja (elokuvat)

Petja Peltomaa

petja.peltomaa@yellowfilm.fi
Draamapäällikkö (kansainvälinen fiktio), käsikirjoittaja

Olli Tola

olli.tola@yellowfilm.fi
Kehitysjohtaja (fiktio)

Riku Riihilahti

riku.riihilahti@yellowfilm.fi
Vastaava tuottaja (urheilu)

Suvi Oja-Heiniemi

suvi.oja-heiniemi@yellowfilm.fi
Vastaava tuottaja (viihde)

Saija Viitala

saija.viitala@yellowfilm.fi
Viestintäpäällikkö

Noora Haatainen

noora.haatainen@yellowfilm.fi
Tuottaja

Tomi Paajanen

tomi.paajanen@yellowfilm.fi
Tuottaja

Jenni Säntti

jenni.santti@yellowfilm.fi
Tuottaja

Marko Talli

marko.talli@yellowfilm.fi
Tuottaja

Lotta Westerberg

lotta.westerberg@yellowfilm.fi
Tuottaja (äitiysvapaalla)

Julia Jokinen

julia.jokinen@yellowfilm.fi
Tuottaja

Noora Luostarinen

noora.luostarinen@yellowfilm.fi
Tuotantopäällikkö

Johanna Vuorihovi

johanna.vuorihovi@yellowfilm.fi
Tuotantopäällikkö

Riikka Pääkkönen

riikka.paakkonen@yellowfilm.fi
Tuotantopäällikkö

Veera Lappi

veera.lappi@yellowfilm.fi
Tuotantopäällikkö

Maija Fors

maija.fors@yellowfilm.fi
Tuotantopäällikkö

Teppo Airaksinen

teppo.airaksinen@yellowfilm.fi
Ohjaaja

JP Siili


Ohjaaja

Anna Dahlman

anna.dahlman@yellowfilm.fi
Käsikirjoittaja, ohjaaja

Joonas Nordman

joonas.nordman@yellowfilm.fi
Käsikirjoittaja, esiintyjä

Aleksi Alku

aleksi.alku@yellowfilm.fi
Jälkityövastaava

Jokke Kirmonen

jokke.kirmonen@yellowfilm.fi
Kuvaaja

Jyrki Levä

jyrki.leva@yellowfilm.fi
Leikkaaja

Dimitri Okulov

dimitri.okulov@yellowfilm.fi
Leikkaaja

Vilo Lassheikki

vilo.lassheikki@yellowfilm.fi
Leikkausassistentti

Viveka Kiander

viveka.kiander@yellowfilm.fi
Leikkausassistentti

Emmi Heikkilä

emmi.heikkila@yellowfilm.fi
Leikkausassistentti

Sonja Julkunen

sonja.julkunen@yellowfilm.fi
Toimittaja

Ville Makkonen

ville.makkonen@yellowfilm.fi
Toimittaja

Marko Lähteenmäki

marko.lahteenmaki@yellowfilm.fi
Toimittaja

Tuija Koivisto

tuija.koivisto@yellowfilm.fi
Taloushallinto

Harri Hytönen

harri.hytonen@yellowfilm.fi
Taloushallinto

Laura Koivisto

laura.koivisto@yellowfilm.fi
Toimistopäällikkö

Pasi Jaatinen

pasi.jaatinen@yellowfilm.fi
Kaupalliset ratkaisut

Juha Vuorio

juha.vuorio@yellowfilm.fi
Ten Years Production Oy

Info

Hermannin rantatie 10
00580 Helsinki, Finland
+358 40 180 5783
info@yellowfilm.fi

SCRIPTED
Olli Haikka, CEO
olli.haikka@yellowfilm.fi

NONSCRIPTED
Milla Bruneau, COO
milla.bruneau@yellowfilm.fi

 

Afternoon bath with Ellin Sisu #photooftheday #picoftheday #instadaily #instalike #töissäduunissa #tvprofessionals #yellowfilmtv #tvprofessionals #sony #fs7 #mtvravit #visitfinland #nature #horse
OOTKO SÄ YELLOW:N SEURAAVA VIESTINNÄN HARKKA? Näin kuvailee harkka-aikaansa meillä @luukanlotta: . . "Viestinnän harkkana pääsi osaksi niin montaa tuotantoa kuin vain suinkin ehti. Yellow:lla ilmapiiri oli mahtavan kannustava!" 👉🏻Jos kiinnostaa paikka Suomen suurimmassa indie-tuotantoyhtiössä niin kipin kapin 👉🏻www.yellowfilm.fi/ajankohtaista 👻 #yellowfilm #yellowfilmtv #rekry #harjoittelu #harkka #viestintä #media #tuotantoyhtiö
No kyl te mut tiiätte. #himohamstraaja #eurospar #nääonnäitä #Repost @yellowfilmtv with @repostapp ・・・ Paljonko itse tarttisit tavaraa neljän päivän metsäretkeä varten? Mirka palasi #metsähaaste'een kuvauksista kevyin kantamuksin toimistolle... 😍#yellowfilm #yellowfilmtv @ylesummeri
Lunch time for Tähen Toivomus #photooftheday #picoftheday #instadaily #instalike #tvprofessionals #töissäduunissa #jokenjamikonautomatkat #yellowfilmtv #mtvravit #mobilephotography #obeplus3t
Paljonko itse tarttisit tavaraa neljän päivän metsäretkeä varten? Mirka palasi #metsähaaste'een kuvauksista kevyin kantamuksin toimistolle... 😍#yellowfilm #yellowfilmtv @ylesummeri
"Kun olet mukana TV-tuotannossa ja havahdut siihen, ettet olekaan survival-tähti." Ja selitys: tapasin viikolla tämän huumorityylin ehdottoman huipun ja päätin tribuuttihengessä kokeilla itse samaa kun @karoliinatuo #karostyle #tribuutti #metsähaaste #retkinikkari #beargrylls #lautta #soutuvene #paatti #survival #filmihommia #yellowfilmtv #evo #vesillä

© Yellow Film & TV - Powered by Barabra Oy