The professionals

Olli Haikka

olli.haikka@yellowfilm.fi
CEO, Executive Producer

Milla Bruneau

milla.bruneau@yellowfilm.fi
COO, International Sales, Executive Producer

Jorma Reinilä

jorma.reinila@yellowfilm.fi
CFO

Jarkko Hentula

jarkko.hentula@yellowfilm.fi
Head of Feature Films

Petja Peltomaa

petja.peltomaa@yellowfilm.fi
Head of Drama & International Development, Scriptwriter

Olli Tola

olli.tola@yellowfilm.fi
Chief Creative Officer (fiction)

Riku Riihilahti

riku.riihilahti@yellowfilm.fi
Head of Sports

Suvi Oja-Heiniemi

suvi.oja-heiniemi@yellowfilm.fi
Head of Entertainment, Executive Producer

Saija Viitala

saija.viitala@yellowfilm.fi
Communications Manager

Noora Haatainen

noora.haatainen@yellowfilm.fi
Producer

Tomi Paajanen

tomi.paajanen@yellowfilm.fi
Producer

Jenni Säntti

jenni.santti@yellowfilm.fi
Producer

Marko Talli

marko.talli@yellowfilm.fi
Producer

Lotta Westerberg

lotta.westerberg@yellowfilm.fi
Producer (on maternity leave)

Julia Jokinen

julia.jokinen@yellowfilm.fi
Producer

Noora Luostarinen

noora.luostarinen@yellowfilm.fi
Production Manager

Johanna Vuorihovi

johanna.vuorihovi@yellowfilm.fi
Production Manager

Riikka Pääkkönen

riikka.paakkonen@yellowfilm.fi
Production Manager

Veera Lappi

veera.lappi@yellowfilm.fi
Production Manager

Maija Fors

maija.fors@yellowfilm.fi
Production Manager

Teppo Airaksinen

teppo.airaksinen@yellowfilm.fi
Director

JP Siili


Director

Anna Dahlman

anna.dahlman@yellowfilm.fi
Scriptwriter, director

Joonas Nordman

joonas.nordman@yellowfilm.fi
Scriptwriter

Aleksi Alku

aleksi.alku@yellowfilm.fi
Head of Post Production

Jokke Kirmonen

jokke.kirmonen@yellowfilm.fi
Cameraman

Jyrki Levä

jyrki.leva@yellowfilm.fi
Editor

Dimitri Okulov

dimitri.okulov@yellowfilm.fi
Editor

Vilo Lassheikki

vilo.lassheikki@yellowfilm.fi
Edit Assistant

Viveka Kiander

viveka.kiander@yellowfilm.fi
Edit Assistant

Emmi Heikkilä

emmi.heikkila@yellowfilm.fi
Edit Assistant

Sonja Julkunen

sonja.julkunen@yellowfilm.fi
Journalist

Ville Makkonen

ville.makkonen@yellowfilm.fi
Journalist

Marko Lähteenmäki

marko.lahteenmaki@yellowfilm.fi
Journalist

Tuija Koivisto

tuija.koivisto@yellowfilm.fi
Accountant

Harri Hytönen

harri.hytonen@yellowfilm.fi
Accountant

Laura Koivisto

laura.koivisto@yellowfilm.fi
Office Manager

Pasi Jaatinen

pasi.jaatinen@yellowfilm.fi
Commercial solutions

Juha Vuorio

juha.vuorio@yellowfilm.fi
Ten Years Production Ltd.

Info

Hermannin rantatie 10
00580 Helsinki, Finland
+358 40 180 5783
info@yellowfilm.fi

SCRIPTED
Olli Haikka, CEO
olli.haikka@yellowfilm.fi

NONSCRIPTED
Milla Bruneau, COO
milla.bruneau@yellowfilm.fi

 

Afternoon bath with Ellin Sisu #photooftheday #picoftheday #instadaily #instalike #töissäduunissa #tvprofessionals #yellowfilmtv #tvprofessionals #sony #fs7 #mtvravit #visitfinland #nature #horse
OOTKO SÄ YELLOW:N SEURAAVA VIESTINNÄN HARKKA? Näin kuvailee harkka-aikaansa meillä @luukanlotta: . . "Viestinnän harkkana pääsi osaksi niin montaa tuotantoa kuin vain suinkin ehti. Yellow:lla ilmapiiri oli mahtavan kannustava!" 👉🏻Jos kiinnostaa paikka Suomen suurimmassa indie-tuotantoyhtiössä niin kipin kapin 👉🏻www.yellowfilm.fi/ajankohtaista 👻 #yellowfilm #yellowfilmtv #rekry #harjoittelu #harkka #viestintä #media #tuotantoyhtiö
No kyl te mut tiiätte. #himohamstraaja #eurospar #nääonnäitä #Repost @yellowfilmtv with @repostapp ・・・ Paljonko itse tarttisit tavaraa neljän päivän metsäretkeä varten? Mirka palasi #metsähaaste'een kuvauksista kevyin kantamuksin toimistolle... 😍#yellowfilm #yellowfilmtv @ylesummeri
Lunch time for Tähen Toivomus #photooftheday #picoftheday #instadaily #instalike #tvprofessionals #töissäduunissa #jokenjamikonautomatkat #yellowfilmtv #mtvravit #mobilephotography #obeplus3t
Paljonko itse tarttisit tavaraa neljän päivän metsäretkeä varten? Mirka palasi #metsähaaste'een kuvauksista kevyin kantamuksin toimistolle... 😍#yellowfilm #yellowfilmtv @ylesummeri
"Kun olet mukana TV-tuotannossa ja havahdut siihen, ettet olekaan survival-tähti." Ja selitys: tapasin viikolla tämän huumorityylin ehdottoman huipun ja päätin tribuuttihengessä kokeilla itse samaa kun @karoliinatuo #karostyle #tribuutti #metsähaaste #retkinikkari #beargrylls #lautta #soutuvene #paatti #survival #filmihommia #yellowfilmtv #evo #vesillä

© Yellow Film & TV - Powered by Barabra Oy