The professionals

Olli Haikka

olli.haikka@yellowfilm.fi
CEO, Executive Producer

Milla Bruneau

milla.bruneau@yellowfilm.fi
COO, International Sales, Executive Producer

Jorma Reinilä

jorma.reinila@yellowfilm.fi
CFO

Jarkko Hentula

jarkko.hentula@yellowfilm.fi
Head of Feature Films

Petja Peltomaa

petja.peltomaa@yellowfilm.fi
Head of Drama & International Development, Scriptwriter

Olli Tola

olli.tola@yellowfilm.fi
Chief Creative Officer (fiction)

Riku Riihilahti

riku.riihilahti@yellowfilm.fi
Head of Sports

Suvi Oja-Heiniemi

suvi.oja-heiniemi@yellowfilm.fi
Head of Entertainment, Executive Producer

Saija Viitala

saija.viitala@yellowfilm.fi
Communications Manager

Noora Haatainen

noora.haatainen@yellowfilm.fi
Producer

Tomi Paajanen

tomi.paajanen@yellowfilm.fi
Producer

Jenni Säntti

jenni.santti@yellowfilm.fi
Producer

Marko Talli

marko.talli@yellowfilm.fi
Producer

Lotta Westerberg

lotta.westerberg@yellowfilm.fi
Producer (on maternity leave)

Julia Jokinen

julia.jokinen@yellowfilm.fi
Producer

Noora Luostarinen

noora.luostarinen@yellowfilm.fi
Production Manager

Johanna Vuorihovi

johanna.vuorihovi@yellowfilm.fi
Production Manager

Riikka Pääkkönen

riikka.paakkonen@yellowfilm.fi
Production Manager

Veera Lappi

veera.lappi@yellowfilm.fi
Production Manager

Maija Fors

maija.fors@yellowfilm.fi
Production Manager

Teppo Airaksinen

teppo.airaksinen@yellowfilm.fi
Director

JP Siili


Director

Anna Dahlman

anna.dahlman@yellowfilm.fi
Scriptwriter, director

Joonas Nordman

joonas.nordman@yellowfilm.fi
Scriptwriter

Aleksi Alku

aleksi.alku@yellowfilm.fi
Head of Post Production

Jokke Kirmonen

jokke.kirmonen@yellowfilm.fi
Cameraman

Jyrki Levä

jyrki.leva@yellowfilm.fi
Editor

Dimitri Okulov

dimitri.okulov@yellowfilm.fi
Editor

Vilo Lassheikki

vilo.lassheikki@yellowfilm.fi
Edit Assistant

Viveka Kiander

viveka.kiander@yellowfilm.fi
Edit Assistant

Emmi Heikkilä

emmi.heikkila@yellowfilm.fi
Edit Assistant

Sonja Julkunen

sonja.julkunen@yellowfilm.fi
Journalist

Ville Makkonen

ville.makkonen@yellowfilm.fi
Journalist

Marko Lähteenmäki

marko.lahteenmaki@yellowfilm.fi
Journalist

Tuija Koivisto

tuija.koivisto@yellowfilm.fi
Accountant

Harri Hytönen

harri.hytonen@yellowfilm.fi
Accountant

Sanna Tuovinen

sanna.tuovinen@yellowfilm.fi
Office Manager

Pasi Jaatinen

pasi.jaatinen@yellowfilm.fi
Commercial solutions

Juha Vuorio

juha.vuorio@yellowfilm.fi
Ten Years Production Ltd.

Info

Hermannin rantatie 10
00580 Helsinki, Finland
+358 40 180 5783
info@yellowfilm.fi

SCRIPTED
Olli Haikka, CEO
olli.haikka@yellowfilm.fi

NONSCRIPTED
Milla Bruneau, COO
milla.bruneau@yellowfilm.fi

 

Voe mahollinen paikka! Onneksi on dovereita tavallisella d:llä odottamassa 😍❤ #putous #maikkari #yellowfilm #yellowfilmtv
Putous-tähdet vs. poliitikot - kummat voittavat? 😂 Taas mennään! #putous #maikkari #yellowfilm #yellowfilmtv
Kuvassa: Putous hahmot Photo by Hanna-Maria Grönlund Olipa ihana kuvata näitä 😍Tän illan show'ssa näkyy pätkää täältä bauer median tiloista kun "ratiomies" toi hahmot tänne :) #putous #mtv3 #bauermedia #radionovasuomi #ainainkeriankeinen #amurinenkeli #isänitro #abdultuisku #ratiomies #murosenkari #comedycharacter #ernestlawson #minkakuustonen #pilvihämäläinen #jennikokander #timolavikainen #yellowfilmtv
Ehdokas Nissinen luottaa presidentinvaaleissa pomminvarmaan sloganiin 😂👊 Kimmon 3. kauden jakso numero 15 TÄNÄÄN Yle TV2:lla klo 21.25! @yletv2 #kimmo3 #yellowfilmtv #yellowfilm #tukaaniheimo #HPPH
Haha! Abiturienteilla ja Aina Inkeri Ankeisella on tällä hetkellä sama tahdonsuunta elämässään 😂 #putous #penkkarit #yellowfilmtv #yellowfilm
IHANUUS! 8 viikkoa vanha Lysti on toimiston uusi vahtikoira 😍❤🐶 #yellowfilmtv #tukaaniheimo #yellowfilm

© Yellow Film & TV - Powered by Barabra Oy