The professionals

Olli Haikka

olli.haikka@yellowfilm.fi
CEO, Executive Producer

Milla Bruneau

milla.bruneau@yellowfilm.fi
COO, International Sales, Executive Producer

Jorma Reinilä

jorma.reinila@yellowfilm.fi
CFO

Jarkko Hentula

jarkko.hentula@yellowfilm.fi
Head of Feature Films

Petja Peltomaa

petja.peltomaa@yellowfilm.fi
Head of Drama & International Development, Scriptwriter

Olli Tola

olli.tola@yellowfilm.fi
Chief Creative Officer (fiction)

Riku Riihilahti

riku.riihilahti@yellowfilm.fi
Head of Sports

Suvi Oja-Heiniemi

suvi.oja-heiniemi@yellowfilm.fi
Head of Entertainment, Executive Producer

Saija Viitala

saija.viitala@yellowfilm.fi
Communications Manager

Noora Haatainen

noora.haatainen@yellowfilm.fi
Producer

Tomi Paajanen

tomi.paajanen@yellowfilm.fi
Producer

Jenni Säntti

jenni.santti@yellowfilm.fi
Producer

Marko Talli

marko.talli@yellowfilm.fi
Producer

Lotta Westerberg

lotta.westerberg@yellowfilm.fi
Producer

Julia Jokinen

julia.jokinen@yellowfilm.fi
Producer (on maternity leave)

Anna-Maria Meurman

anna-maria.meurman@yellowfilm.fi
Producer

Pietari Vappula

pietari.vappula@yellowfilm.fi
Producer

Noora Luostarinen

noora.luostarinen@yellowfilm.fi
Production Manager

Johanna Vuorihovi

johanna.vuorihovi@yellowfilm.fi
Production Manager

Riikka Pääkkönen

riikka.paakkonen@yellowfilm.fi
Production Manager

Veera Lappi

veera.lappi@yellowfilm.fi
Associate Producer

Maija Fors

maija.fors@yellowfilm.fi
Production Manager

Teppo Airaksinen

teppo.airaksinen@yellowfilm.fi
Director

JP Siili


Director

Anna Dahlman

anna.dahlman@yellowfilm.fi
Scriptwriter, director

Joonas Nordman

joonas.nordman@yellowfilm.fi
Scriptwriter

Aleksi Alku

aleksi.alku@yellowfilm.fi
Head of Post Production

Jokke Kirmonen

jokke.kirmonen@yellowfilm.fi
Cameraman

Jyrki Levä

jyrki.leva@yellowfilm.fi
Editor

Dimitri Okulov

dimitri.okulov@yellowfilm.fi
Editor

Teemu Pöllänen

teemu.pollanen@yellowfilm.fi
Editor

Vilo Lassheikki

vilo.lassheikki@yellowfilm.fi
Edit Assistant

Viveka Kiander

viveka.kiander@yellowfilm.fi
Edit Assistant

Emmi Heikkilä

emmi.heikkila@yellowfilm.fi
Edit Assistant

Sonja Julkunen

sonja.julkunen@yellowfilm.fi
Journalist

Ville Makkonen

ville.makkonen@yellowfilm.fi
Journalist

Marko Lähteenmäki

marko.lahteenmaki@yellowfilm.fi
Journalist

Tuija Koivisto

tuija.koivisto@yellowfilm.fi
Accountant

Harri Hytönen

harri.hytonen@yellowfilm.fi
Accountant

Hanna Kuosmanen

hanna.kuosmanen@yellowfilm.fi
Financial Coordinator

Laura Koivisto

laura.koivisto@yellowfilm.fi
Office Manager

Pasi Jaatinen

pasi.jaatinen@yellowfilm.fi
Commercial solutions

Juha Vuorio

juha.vuorio@yellowfilm.fi
Ten Years Production Ltd.

Info

Hermannin rantatie 10
00580 Helsinki, Finland
+358 40 180 5783
info@yellowfilm.fi

SCRIPTED
Olli Haikka, CEO
olli.haikka@yellowfilm.fi

NONSCRIPTED
Milla Bruneau, COO
milla.bruneau@yellowfilm.fi

 

Jälleen kerran sellanen porukka kasassa, että ei kyllä haittaa vaikka missä paskassa uittaisivat. Kuvainnollisesti. Helppohan sitä näiden kanssa nyt on vetää! Ja hauskaa ja hyvin tehtyä on tulossa 👌🏻 #callsheet #tvseries #comedy #komedia #yellowfilmtv #juhomilonoff #tanelimäkelä #miikalaakso #pirjoheikkilä #rikunieminen #teppoairaksinen #finland #finnishactor #finnishactors #finnishtvseries #finnishtv #finnishtvproduction #finnishproduction
Tällaista tänään kuvauskeikalla Utalan tallilla 😃 lisää luvassa lauantaina! #ravit #mtvravit #lauantairavit #mtv3 #cmore #utalaracing #yellowfilmtv
Fire Spruce & Ravimissi #photooftheday #picoftheday #instalike #instadaily #töissäduunissa #yellowfilmtv #mtvravit #tvprofessionals #dslr #sony #a7sii #vintagelens #carlzeiss #carlzeisslenses #planar #50mmlens #contax
Käykääs osallistumassa tuolla Jannen sivuilla @jannekataja ・・・ Ainutlaatuinen skaba! Arvon 2 kpl perhelippupaketteja Heinähattu, Vilttotossu ja Rubensin veljekset - elokuvan kutsuvierasensi-iltaan 16.11 klo 18.00 Helsingissä! Sinne ei muuten niin vain päästäkkään. Yksi lippupaketti sisältää kaksi aikuisten lippua ja max. Kolme lastenlippua. Osallistut kisaan, kun kirjoitat tähän alle #heinisleffa Suoritan arvonnan tänään klo 22.00 - onnee kaikille 👍Kerro kamuillesikin. Ps. Kuvassa Isonapa ja Rillirousku #heinisleffa #heinähattuvilttitossujarubensinveljekset @heinisleffa #hihhihhiioy #yellowfilmtv #rickyrapper #tammikirjat
Ainutlaatuinen skaba! Arvon 2 kpl perhelippupaketteja Heinähattu, Vilttotossu ja Rubensin veljekset - elokuvan kutsuvierasensi-iltaan 16.11 klo 18.00 Helsingissä! Sinne ei muuten niin vain päästäkkään. Yksi lippupaketti sisältää kaksi aikuisten lippua ja max. Kolme lastenlippua. Osallistut kisaan, kun kirjoitat tähän alle #heinisleffa Suoritan arvonnan tänään klo 22.00 - onnee kaikille 👍Kerro kamuillesikin. Ps. Kuvassa Isonapa ja Rillirousku #heinisleffa #heinähattuvilttitossujarubensinveljekset @heinisleffa #hihhihhiioy #yellowfilmtv #rickyrapper #tammikirjat
Yellow:n osatuottama #BorgMcEnroe elokuva ei toistaiseksi näy Suomessa Finnkinon ohjelmistossa. Osoita tukesi, käy katsomassa leffa tai jaa viestiä. Näytösajat ja teatterit paikkakunnittain löydät linkistä biossa ➡️ . . . @nordiskfilmfinland #yellowfilmtv #yellowfilm #borgmcenroemovie

© Yellow Film & TV - Powered by Barabra Oy