The professionals

Olli Haikka

olli.haikka@yellowfilm.fi
CEO, Executive Producer

Milla Bruneau

milla.bruneau@yellowfilm.fi
COO, International Sales, Executive Producer

Jorma Reinilä

jorma.reinila@yellowfilm.fi
CFO

Jarkko Hentula

jarkko.hentula@yellowfilm.fi
Head of Feature Films

Petja Peltomaa

petja.peltomaa@yellowfilm.fi
Head of Drama & International Development, Scriptwriter

Olli Tola

olli.tola@yellowfilm.fi
Chief Creative Officer (fiction)

Riku Riihilahti

riku.riihilahti@yellowfilm.fi
Head of Sports

Suvi Oja-Heiniemi

suvi.oja-heiniemi@yellowfilm.fi
Head of Entertainment, Executive Producer

Saija Viitala

saija.viitala@yellowfilm.fi
Communications Manager

Noora Haatainen

noora.haatainen@yellowfilm.fi
Producer

Tomi Paajanen

tomi.paajanen@yellowfilm.fi
Producer

Jenni Säntti

jenni.santti@yellowfilm.fi
Producer

Marko Talli

marko.talli@yellowfilm.fi
Producer

Lotta Westerberg

lotta.westerberg@yellowfilm.fi
Producer (on maternity leave)

Julia Jokinen

julia.jokinen@yellowfilm.fi
Producer

Noora Luostarinen

noora.luostarinen@yellowfilm.fi
Production Manager

Johanna Vuorihovi

johanna.vuorihovi@yellowfilm.fi
Production Manager

Riikka Pääkkönen

riikka.paakkonen@yellowfilm.fi
Production Manager

Veera Lappi

veera.lappi@yellowfilm.fi
Production Manager

Maija Fors

maija.fors@yellowfilm.fi
Production Manager

Teppo Airaksinen

teppo.airaksinen@yellowfilm.fi
Director

JP Siili


Director

Anna Dahlman

anna.dahlman@yellowfilm.fi
Scriptwriter, director

Joonas Nordman

joonas.nordman@yellowfilm.fi
Scriptwriter

Aleksi Alku

aleksi.alku@yellowfilm.fi
Head of Post Production

Jokke Kirmonen

jokke.kirmonen@yellowfilm.fi
Cameraman

Jyrki Levä

jyrki.leva@yellowfilm.fi
Editor

Dimitri Okulov

dimitri.okulov@yellowfilm.fi
Editor

Vilo Lassheikki

vilo.lassheikki@yellowfilm.fi
Edit Assistant

Viveka Kiander

viveka.kiander@yellowfilm.fi
Edit Assistant

Emmi Heikkilä

emmi.heikkila@yellowfilm.fi
Edit Assistant

Sonja Julkunen

sonja.julkunen@yellowfilm.fi
Journalist

Ville Makkonen

ville.makkonen@yellowfilm.fi
Journalist

Marko Lähteenmäki

marko.lahteenmaki@yellowfilm.fi
Journalist

Tuija Koivisto

tuija.koivisto@yellowfilm.fi
Accountant

Harri Hytönen

harri.hytonen@yellowfilm.fi
Accountant

Sanna Tuovinen

sanna.tuovinen@yellowfilm.fi
Office Manager

Pasi Jaatinen

pasi.jaatinen@yellowfilm.fi
Commercial solutions

Juha Vuorio

juha.vuorio@yellowfilm.fi
Ten Years Production Ltd.

Info

Hermannin rantatie 10
00580 Helsinki, Finland
+358 40 180 5783
info@yellowfilm.fi

SCRIPTED
Olli Haikka, CEO
olli.haikka@yellowfilm.fi

NONSCRIPTED
Milla Bruneau, COO
milla.bruneau@yellowfilm.fi

 

Tasan 5kk:n päästä, eli 23. elokuuta, on Napapiirin sankarit 3 ensi-ilta!! 👊🏻@napisleffa #napis3 #napapiirinsankarit #yellowfilm #yellowfilmtv
Many concern, such scare, very wow. Toimistolla vierailee monia eri koiria ja tässä toimistodoge Dina! Dina oli koko päivän pöydän alla. #toimistodoge #yellowfilm #yellowfilmtv #workdog
Great start for a new day. Roll and action! #photooftheday #picoftheday #töissäduunissa #setlife🎥 #tvprofessionals #behindthescenes #yellowfilmtv #villikortti #xdcamusers #sony #fs7 #mobilephotography #oneplusone #oneplusonephotography #rollandaction😋 #instalike #sports
Pojat on selkeästi juhlatuulella. Avaa TV2 klo 21, niin pääset bileisiin messii! @villikortti #villikortti #yellowfilm #yellowfilmtv
Playoffit starttaa ja niin myös taistelu Pojasta, mutta mitä mieltä Poika on tästä itse? Tsekkaa koko tarina @villikortti Facebookista #villikortti #makingof #yellowfilm #yellowfilmtv #poikasaunoo #playoffs
Tänään Nelonen auki klo 21 sillä Hyvät ja huonot uutiset alkaa taas! Must watch 👀#hhu #yellowfilm #yellowfilmtv

© Yellow Film & TV - Powered by Barabra Oy